Prikryli ma vločky chladom,
bezútešným ako prázdne slová,
v mojom zamrznutom dychu
rozlieha sa vôňa decembrová.
Aj keď zima kradne teplo,
iba bez rebra viem ľúbiť ženu,
dúfam, že nás z raja nikdy
krištáľové slzy nevyženú.
Prikryli ma vločky chladom,
bezútešným ako prázdne slová,
v mojom zamrznutom dychu
rozlieha sa vôňa decembrová.
Aj keď zima kradne teplo,
iba bez rebra viem ľúbiť ženu,
dúfam, že nás z raja nikdy
krištáľové slzy nevyženú.
Tento víkend sa bude niesť v znanemí Vinobrania v Rači. Tohtoročná slávnosť však bude ešte niečím výnimočná, najmä pre milovníkov literatúry. Zajtra, v piatok 14.9.2012 o 16.00h, sa v Obradnej sieni MsÚ Rača uskutoční krst knihy Vinohradnícke povesti, ktorej autarkami sú slovenská spisovateľka Zuzana Kuglerová a Dobroslava Luknárová. Všetci ste srdečne [...]
všetko je v pohybe len skala je verná svojim koreňom do puklín zbiera čo ju tlačí a čaká vrásni sa dozrieva až nakoniec ukáže vlastnú tvár vrásky milencov prečítané do poslednej čiarky
Čítajú si z očí na nábreží, kradnú sa svetu navzájom, pri nohách im plachá túžba leží, hľadá si u nich podnájom. V objatí sú pred všetkými skrytí, čas teraz plynie pomaly, v noci svoje nesplnené city na brehu rieky nechali.
„Atentát na premiéra bol nafingovaný,” či „Slovensko patrí do Ruského sveta” - nie len tieto názory nie sme ochotní rešpektovať. Vieme ísť ďalej? Zapojte sa do pokračovania diskusie!
Politológovia upozorňujú, že premiér Fico sa izoluje od svojich partnerov. Akoby sa čakalo, kto si vytiahne čierneho Petra a povalenie vlády vezme na seba.
Pokiaľ podľa šéfa progresívcov existujú konšpirácie o atentáte, je to dôsledok toho, že ľudia nedôverujú vláde.
Pápež v príhovore kritizoval násilie aj hospodársky systém, ktorý nadmerne využíva prírodu a necháva na okraji chudobných.
Celá debata | RSS tejto debaty